9.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Mars, 2023

VV-ja: Nëse s’ka marrëveshje, kemi Thaçi 3 pa Thaçin

VV-logo9-09Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar bllokun opozitar LDK-AAK-NISMA, se në rast se nuk arrijnë marrëveshje me ata, atëherë për pasoj do të kemi një qeveri Thaçi 3, por pa Hashim Thaçin si kryeministër të Kosovës.

“Marrëveshja e koalicionit LDK-AAK-Nisma me Lëvizjen VETËVENDOSJE! e bën prerjen kualitative të Qeverisë së re me Qeverinë Thaçi 2. Përndryshe, kemi Thaçi 3 pa Thaçin. Kjo do të ishte situata e përsosur për Thaçin: vazhdon orientimi i tij (pazaret me Serbinë, privatizimet neoliberale) pa përgjegjësisë për të”, ka njoftuar VV-ja përmes llogarisë zyrtare të rrjetit social Facebook.

Më Shumë

Fahrije Hoti mbështet marshin për drejtësi për krerët e UÇK-së

Fahrije Hoti nga organizata gratë e Krushës ka dalë në mbështetje të marshit për drejtësi të cilin e ka ftuar platforma Liria Ka Emër...

Shqyrtohet Projektligji për çmimin e produkteve medicinale

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale sot do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të bëhet shqyrtimi në parim i Projektligjit për çmimin...

Lajmet e Fundit