16.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Haskuka e Thaçi – Vezgishi i thurin lëvdatë Susurit

Ish-drejtori i Arsimit në Prizren, Skënder Susuri ka marrë lëvdata për punën që është duke bërë në cilësinë e koordinatorit të projekteve në këtë drejtori.

Lëvdatat i janë bërë nga kryetari i Komunës, Mytaher Haskuka dhe drejtoresha e Arsimit, Xhemile Thaçi – Vezgishi, në ceremoninë e shpërndarjes së certifikatave për psikologë e pedagogë të rinj.

“Ne fillim të qeverisjes kemi pasur dy pedagogë, kurse pas tre vitesh kemi 27 pedagogë, psikologë dhe staf mbështetës të mësimdhënësve”, tha Haskuka, transmeton RTV Besa.

“Kjo punë nuk do të ishte e mundur pa drejtoreshën, Thaçi- Vezgishi dhe Susurin”, tha Haskuka.

Edhe drejtoresha e Arsimit në Prizren, Xhemile Thaçi – Vezgishi ka falënderuar koordinatorin Susuri.

“Susuri ka dhënë një kontribut të veçant në realizimin e këtij projekti”, tha ajo.

Koordinatori Skënder Susuri tregoi se ky projekt ka zgjatur dy vite.

Ai është financuar nga Komuna e Prizrenit dhe “Caritas Kosova”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

In Memoriam/ Havzi Nela

Puna e tij e parë ishte si mësues në shkollën fillore të Planit të Bardhë, në Mat. Por shumë shpejt u dëbua edhe nga...

Papa Françesku: Lufta e Ukrainës largon vëmendjen nga uria

Papa Françesku ka thënë se lufta në Ukrainë tërhoqi vëmendjen nga problemi i urisë në botë dhe bëri thirrje për ndihmë urgjente ushqimore për...

Lajmet e Fundit