20.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Haskuka: Unë, kryetar i të gjithë qytetarëve të Prizrenit

Kandidati i VV-së për kryetar të Prizrenit, Mytaher Haskuka, premton se do të jetë kryetar i të gjithë qytetarëve, pavarëisht bindjeve politike.

“Pasi dje mora qindra mesazhe përkrahjeje nga pjesëtarët e komunitetit turk, lidhur marrëveshjet së nënshkruara për balotazh, më duhet të sqaroj se unë do të jem kryetar i të gjithë qytetarëve të Prizrenit pa marre parasysh përkatësinë e tyre etnike, fetare apo politike”, shkruan Haskuka në Facebook.

“Gjatë qeverisjes sime në asnje mënyre nuk do te anashkaloj kërkesat e komunitetit të tyre pa marrë parasysh koalicionet për balotazh”.

“ Fundja zgjedhja është në dorën e qytetarëve dhe të gjithë ata që janë të pakënaqur me qeverisjen e deritashme e kanë një adresë të sigurtë për ndryshime”.

Të formohet një Këshill Mbarëkombëtar

Shkruan:Prend NDOJA, SHBA Në kujtesën tonë kombëtare akoma rëndojnë të freskëta skenat e tmerrshme, kur përmes tytave dhe artilerisë serbe, vdekja përbinte jetë të pafajshme...

Nusja e Ermalit shfaqet e veshur me një fustan shumë të shkurtër, do ta bëjë burrin xheloz me këtë pamje

Ariana Fejzullahu, është njëra nga emrat më të komentuat të show bizit. Që kur ajo u martua me këngëtarin e njohur, Ermal Fejzullahu, Ariana gjithmonë...

Lajmet e Fundit