13.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Haskuka vizitoi Nënstacionin e Zjarrfikësve në fshatin Gjonaj

Kryetari i Prizrenit Mytaher Haskuka, vizitoi sot  Nënstacionin e Zjarrfikësve në fshatin Gjonaj, i cili u funksionalizua muajin e kaluar, së bashku me dy nënstacionet tjera në fshatin Zhur dhe Reçanë

“Ky nënstacion do të shërbejë për gjithë rajonin e Hasit dhe ka kapacitete që të ofrojë shërbime dhe intervenime të shpejta dhe cilësore aty ku do këtë nevojë. Komuna përveç rritjes së numrit të zjarrfikësve nga 25 në 55, Shërbimin e Zjarrfikësve e kemi pajisur edhe me një automjet të ri dhe efikas për fikjen e zjarrit”, tha Haskuka.

“Me këto projekte, kemi arritur që të ngrisim efikasitetin e shërbimeve të ofruara për sigurinë e qytetarëve të komunës sonë, si dhe kemi përmirësuar kushtet e punës për zjarrfikësit tanë, të cilët po e kryejnë një punë sakrifikuese e vetëmohuese”.

Më Shumë

Prizrenasja që ishte shpallur e zhdukur bashkëjeton me një person në Gjakovë

Është gjetur një femër, e cila më 22 shator 2022, në Stacionin Policor Prizren, nga familjarët e saj është raportuar e zhdukur. Policia ka njoftuar...

Çfarë po kurdisin pas kaq vitesh Rozana dhe Noizy?

Dy këngëtarët e hitit “Mr Yesterday”, Noizy dhe Rozana Radi janë rikthyer sërish në qendër të vëmendjes së fundmi. Bashkëpunimet e tyre kanë patur...

Lajmet e Fundit