13.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Ish anëtarë të LDK-së në Malishevë, aderojnë në PDK

PDK-fushatPartia Demokratike e Kosovës në Malishevë ka njoftuar përmes një komunikate se kanë aderuar mbi 200 anëtarë të rinj nga partitë tjera, kryesisht nga LDK-ja.

“Rreth 150 anëtar të rinj, nga partitë tjera, kryesisht nga LDK-ja, kanë aderuar në PDK, duke i dhënë edhe një mbështetje edhe më të madhe, siç thanë edhe vet të aderuarit, punës dhe angazhimit të Kilajt dhe PDK-së për Malishevën.

Por aderimi nga subjektet tjera dhe anëtarësimi i votuesve të rinj në PDK, ka vazhduar deri në mesditën e së shtunës, ku PDK-së, i janë bashkuar edhe 60 anëtar të tjerë, dhe kështu numri i anëtarëve të rinj të PDK-së, vetëm të shtunën, është shtuar në mbi 200 anëtar”.

Të aderuarit e sotëm, kryesisht ishin nga Drenoci (lagja e Grantëve), Temeqina dhe Garaqeva, të gjithë ish anëtar të LDK-së dhe subjekteve tjera. Anëtarësime të reja, ka pasur thuajse nga të gjitha fshatrat e Malishevës./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Zyrtare: Ky është futbollisti që ftohet sërish në Kombëtare

Përfaqësuesja e Kosovës gjatë muajit qershor më datën pesë luan miqësore ndaj Norvegjisë. Nga skuadra austriake, LASK Linz mësohet se lojtari i parë që merr...

Moti sot i vranët, në disa vende reshje shiu

Moti sot në Kosovë do të jetë kryesisht i vranët, kur sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në disa vende do të ketë edhe reshje...

Lajmet e Fundit