-0.2 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Ismet Munishi: Granit Xhaka ka përgatitur një festim ndaj Serbisë

I ftuar në emisionin “Dueli Botëror” në RTV Dukagjini, trajneri i njohur Ismet Munishi ka treguar se mesfushori shqiptar, Granit Xhaka, ka përgatitur një festë të veçantë ndaj Serbisë.

Zvicra do ta nis sot (e enjte) Kupën e Botës me një ndeshje ndaj Kamerunit në kuadër të Grupit G.

Megjithatë, vëmendja është tek ndeshje e radhës e Helvetikëve ndaj Serbisë, pasi te Zvicra luajnë edhe shqiptarët, Xhaka dhe Xherdan Shaqiri.

Për këtë ndeshje ka folur edhe trajneri i njohur, Ismet Munishi, i cili është i bindur se Xhaka ka përgatitur një festë të veçantë në rast se shënon gol.

“Granit Xhaka e ka përgatit një festë të veçantë nëse shënon ndaj Serbisë. Nuk mund ta zbuloj se çka, por do jetë diçka fantastike”, ka treguar Munishi në “Dueli Botëror:.

Ai po ashtu shtoi se ky festim “do t’i ketë përmasat më të mëdha se të shqiponjës. Ai nuk është penduar për festimin ndaj Serbisë”.

Më Shumë

110 vjet shtet shqiptar

Në Vlorë, si sot para 110 vjetëve, përfaqësues të Vilajeteve shqiptare e shpallën Pavarësinë e shtetit shqiptar. Qeveria e Ismail Qemalit nuk pati jetë të...

Mot i vranët dhe me riga lokale shiu

Në Kosovë sot pritet të mbajë mot i ngjashëm me të martën, vranët dhe me riga lokale shiu. Por, ndryshe nga dje, Instituti Hidrometeorologjik i...

Lajmet e Fundit