15.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Prill, 2023

Javën që vjen merret vesh nëse ka pas trafikim organesh

burrel shtepia e organeveJavën e ardhshme do të publikohet raporti final i kryeprokurorit të Task Forcës Speciale Hetuese, Clint Williamson, i cili do t’i pasqyrojë të gjeturat e hetimit rreth trevjeçar mbi dyshimet e raportit të seantorit Dick Marty, se ka pasur trafikim të organeve njerëzore në Kosovë.

Gjatë takimeve me përfaqësuesit shtetëror të Kosovës, prokurori amerikan Williamson ka diskutuar për funksionimin e Taks Forcës dhe bashkëpunimin e ndërsjellët me organet e Drejtësisë, shkruan Epoka e Re.

Më Shumë

Stresi ironizon me ish-banorët e BBVK

Stresi ka nisur koncertet e para pasi doli fitues nga Big Brother VIP Kosova.Reperi së fundmi performoi në një klub nate në Tiranë ku...

Kryeministri Kurti zbuloi pllakën përkujtimore të masakrës së Pastaselit

Në 24-vjetorin e Masakrës së Pastaselit, kryeministri Albin Kurti, bëri homazhe te lapidari dhe varrezat e dëshmorëve. Së bashku me tre të mbijetuarit e kësaj...

Një gazetar ideal

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit