4.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Kamarierja në Florida befasohet me një bakshish prej 1,000 dollarësh

Një kamariere në një restorant në Florida u befasua me një bakshish prej 1,000 dollarësh vetëm disa ditë para Krishtlindjeve.

Stacey White, një kamariere në Reececliff Family Dinner në Lakeland tha se u trondit kur pa se një klient i kishte lënë një bakshish prej 1,000 dollarësh, transmeton Telegrafi.

Reklama

“Unë ndalova sepse isha në shok”, tha ajo. Unë thjesht fillova të qaja më pas, sepse kjo thjesht tregon se ka njerëz të mirë’.

Bakshishi doli të kishte origjinën nga një organizatë jofitimprurëse e quajtur The Big Fat Tip, e cila u nis nga ish kamarieri Deedre Daniel për të pritur stafin në nevojë.

“Këtë betim të vogël ia bëra vetes, kur e bëja, shkoja duke dhënë bakshish të mëdha të majme”, tha Daniel.

Organizata jofitimprurëse ka vullnetarë që kanë lënë 1,000 dollarë bakshish në restorante në të gjithë vendin. Paratë mblidhen nëpërmjet donacioneve në faqen e internetit të grupit dhe lihet një bakshish sa herë që shuma e parave arrin në 1,000 dollarë. /Telegrafi/

Më Shumë

Rritet numri i të vdekurve pas sulmit në një xhami në Pakistan

Numri i të vdekurve është rritur në të paktën 87 persona pas një sulmi vetëvrasës në një xhami që kishte në shënjestër policët në...

Zelensky bën thirrje për dërgimin e shpejtë të tankeve në Ukrainë – nga Perëndimi kërkon edhe raketa me rreze të gjatë dhe aeroplanë luftarakë

Presidenti i Ukrainës ka falënderuar liderët perëndimorë për dërgimin e tankeve për të dhënë mbështetje në luftën kundër Rusisë, por tha se ato duhet...

Lajmet e Fundit