15.8 C
Prizren
E hënë, 25 Shtator, 2023

Kastrati: SHBA përkrahësi më i madh i Kosovës

Kryetari i Malishevës, Ekrem Kastrati, këto ditë po qëndron në SHBA, në New York, për vizitë zyrtare. Ai u prit nga anëtari i Këshillit të Shtetit të New York-ut, David Carr.

Përmes rrjetit social Facebook, kryetari i Malishevës, Kastrati, ka thënë se SHBA vendi më përkrahës i Kosovës dhe popullit shqiptar dhe për këtë ne përjetësisht u jemi mirënjohës.

Ndërkaq për anëtarin e Këshillit të New York-ut David Carr, Kastrati u shpreh mirënjohës për angazhimin e tij për rolin mbështetës për komunitetin shqiptar atje.

 

Kurti e Çeku udhëtojnë për në Zvicër

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku ka udhëtuar sot për në Zvicër. Pasdite...

‘Proton Cable Prizreni’ përballet me ‘Sigal Prishtina’

Superliga e Kosovës në basketboll vazhdon sot me ndeshjet e radhës në kuadër të javës së parë, teksa për këtë të shtunë në program...

Lajmet e Fundit