2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Me kë je o Haziz Hodaj “me ne a me arushën?!”

Thaci ne GjonajDuke parë këtë fotografi të Zyrës së kryeministrisë së Kosovës të realizuar gjatë fushatës lobuse të kryeministrit të Kosovës Hashim Thaçi për themelimin e komunave të reja , në rastin konkret në Gjonaj  dhe  Rogovë na bie në sy prania e  aktivistit të LDK-së dhe shefit të GP të LDK-së në Asamblenë Komunale të Prizrenit , Haziz Hodaj në një tubim krejtësisht politik dhe partiak më ngjyra të PDK-së,shkruan Bota Sot.

Në fakt prania e Haziz Hodaj në këtë tubim me banorët e Hasit mbase mund të “arsyetohet”, me angazhimin e tij për themelimin e komunave të reja në Gjonaj dhe Rogovë të Hasit , por prapavija politike e kësaj fotografie na shton kureshtjen që të bëjmë një pyetje mbase “provokative”, por që përdoret shpesh në zhargonin popullor : Më kë je , me ne a me arushën?!”.

Një pyetje e tillë do të duhej t’ia bënte Haziz Hodajt jo vetëm anëtarësia dhe lidershqipit lokal i LDK-së në Prizren ,por kur të vjen Haziz Hodaj në Prishtinë, është mirë që edhe lideri i LDK-së Isa Mustafa me ia shtru këtë pyetje: Me kë je o Haziz Hodaj me ne a me arushën?!.

Më Shumë

Policia po i kërkon këto dy femra për vjedhje në Prizren

Policia e Kosovës kërkon ndihmën e qytetarëve për identifikimin dhe lokalizimin e dy personave pasi kërkohen për një rast të vjedhjes në “Galeria Shopping...

Përfundon rregullimi me kubëza në 21 segmente rrugore në qytetin e Rahovecit

Në kuadër të përmirësimit të infrastrukturës publike, kanë përfunduar rregullimi me kubëza i 21 segmenteve rrugore në qytetin e Rahovecit. https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/ Gjatësia në total e këtyre...

Lajmet e Fundit