1.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Vijnë nga Shqipëria për të vjedhur bagëti në Kosovë

Hapsira ne vermicPolica në Prizren është informuar mbrëmë për një vjedhje të bagëtive nga një fermë në fshatin Korishë. Pas informatave të para që janë marrë nga pronari, policia ka ngritur një pistë hetimi e cila rezultoi të jetë e saktë pasi u arrit të identifikohen autorët e vjedhjes dhe dy prej tyre të arrestohen në afërsi të kufirit në Vërmicë.

Sipas raporteve hetimore thuhet se, vepra është kryer nga tre të dyshuar, që të tre shtetas të Shqipërisë, njëri nga ta bari, i punësuar në të njëjtën fermë ku janë vjedhur 20 dhi të cilat ishin ngarkuar në një automjet të llojit kombi me targa të Kosovës.
Një patrullë policore ka arrit ta ndaloj automjetin e dyshuar në të cilin ishte gjetur vetëm një dhi, me gjasë për shkak të errësirës dhe ngutjes ishte harruar në automjet kur ishin zbritur të tjerat për t’u përcjellë kontrabandë nëpër rrugë malore në drejtim të fshatrave të Kukësit,transmeton Indeksonline.

Në automjet është gjetur bariu dhe një i dyshuar tjetër ndërsa personi i tretë së bashku me dhitë është futur në pyll dhe ende nuk është gjetur.
Për rastin është informuar prokurori i shtetit i cili ka nënshkruar vendimin për masën e arrestit me burg për dy të dyshuarit

Më Shumë

Tejkalimi i shpejtësisë/ 300 euro gjobë dhe 3 pikë negative për një shofer të Prizrenit

Policia në Prizren ka dënuar një shofer të veturës me gjobë në vlerë prej 300 euro. Po ashtu i janë hequr tri pikë të patentshoferit...

Bujar Basha në muajin shtator doli nga burgu, i dënuar me 35 vjet burgim për katër grabitje

Grupi kriminal që kreu grabitjen e armatosur në Suharekë ra në ‘kthetrat’ e Policisë gjatë ditës së djeshme, pas një operacioni të gjerë policor....

Lajmet e Fundit