10.8 C
Prizren
E premte, 19 Prill, 2024

Kërcimi gati fatal nga Ura e Mostarit për një amerikan (Video)

Kercimi fatal nga Ura e MostaritTuristi amerikan përfundoi në dhomën e emergjencës pas një kërcimi nga Ura e Mostarit që i shkoi keq.

Sipas dëshmitarëve personi që shpëtoi për pak, dhe dy miq të tij vendosën të hidhen nga Ura e vjetër në Mostar. Dy miqtë e tij, të cilët u hodhën të parët kaluan mirë, raporton Radiosarajevo.ba, transmeton lajmi.net.

Ndërsa reagimi i shpejtë i shpëtimtarëve të Klubit “Mostar”, bëri që të shmanget një tragjedi.

Turisti u tërhoq shpejtë nga uji, ku iu dha edhe ndihma e parë, para se të dërgohej edhe për trajtim mjekësor.

Më Shumë

Komuna e Prizrenit organizon takime për hartimin e Planit Zhvillimor Komunal

Komuna e Prizrenit, ka filluar mbajtjen e takimeve informuese me qytetarët për Hartimin e Planit Zhvillimor Komunal (PZHK). Drejtorisë së Urbanizmit dhe Planifikimit Hapësinor, është...

Mbi 50 për qind të shqiptarëve të Shqipërisë nuk e kanë vizituar asnjëherë Kosovën

Në Barometrin e Euronews Albania, ku u bënë bashkë për herë të parë në një studim të përbashkët qytetarë në Shqipëri dhe në Kosovë,...

Lajmet e Fundit