20.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Këshilli i Pacientëve të Rahovecit kërkon hetim serioz për rastin e foshnjës në Prizren

Këshilli i Pacientëve të Rahovecit ka reaguar në lidhje me një rast ku tre mjekë janë prangosur nën dyshimin për vdekjen e një foshnjeje, pas trajtimit jo të duhur.

Ata kanë kërkuar nga organet kompetente hetim serioz, në mënyrë që shkelësit e ligjit të marrin dënimin e merituar, transmeton Klankosova.tv.

“Nga informacionet të marra lidhur me burgosjen e mjekëve të repartit të gjinekologjisë, aty ku fillon jeta e njeriut, ne Spitalin Regjional te Prizrenit jemi njoftuar se pacientja e dëmtuar vjen nga komuna e Rahovecit”, thuhet në reagim.

“Si Këshill i pacientëve te Komunës se Rahovecit, kërkojmë nga organet kompetente hetim serioz dhe të hetojnë rastin në mënyrë që shkelësit e ligjit të marrin dënimin e merituar”.

“Bashkëndjejm dhimbje dhe shprehim ngushëllimet tona për familjaret e bebes së humbur. Jemi të shqetësuar se në vendin tonë rastet të ngjashme po vazhdojnë të rriten”.

Dhjetë vatra zjarri në rrethinën e Prizrenit

Tashmë ka shkuar në dhjetë numri i vatrave të zjarrit në fshatrat e Prizrenit. Drejtoresha për Emergjenca dhe Shpëtim e Komunës së Prizrenit, Ramize Shala,...

Sot varroset polici Afrim Bunjaku

Polici i Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili u vra dje në veri të vendit, do të varroset sot nga ora 16:00. Ai do të varroset...

Lajmet e Fundit