16.8 C
Prizren
E premte, 12 Prill, 2024

Këto lagje të Prizrenit do të mbesin deri në 7 orë pa ujë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit “Hidroregjioni Jugor” në Prizren ka njoftuar se disa lagje do të mbesin pa ujë të mërkurën, raporton PrizrenPress

Sipas njoftimit, lagjet që do të mbesin pa ujë janë: Lagjja Bazhdarane, Rruga Kosovës, Lagjja Dardania, Lagjja 2 Korriku, Lagjja Hoqa Mahalla, Lagjja Kurilla, Rruga Janines, Rruga Sefedin Laqi, Lagjja Nenkalaja, Lagjja Tusus dhe Kazerma F.S.K.

Njoftimi i plotë:

Të nderuar Konsumatorë,

Sipas njoftimeve nga ana e KEDS-it, me datën 28.09.2022 , prej orës 09:00 deri ne ora 16:00 do të ketë nderprerje te furnizimit me rrymë tek stacioni i pompave në 40 Bunar dhe Cvileni . Si pasojë do të ketë ndërpreje te furnizimit me ujë të pijes në lokacionet:

• Lagjja Bazhdarane
• Rruga Kosovës
• Lagjja Dardania
• Lagjja 2 Korriku
• Lagjja Hoqa Mahalla
• Lagjja Kurilla
• Rruga Janines
• Rruga Sefedin Laqi
• Lagjja Nenkalaja
• Lagjja Tusus dhe
• Kazerma F.S.K

Me rastin e rikthimit të energjisë elektrike do të rikthehet edhe furnizimi me ujë të pijes.

Faleminderit për mirëkuptim

Kru „Hidroregjioni Jugor“ SH.A Prizren
Prizren, 27.09.2022

Më Shumë

Asfaltohen dy rrugë në Prizren

Është asfaltuar rruga “Fehmi Lladrovci” dhe një pjesë e rrugës “Xhemil Fluku” në Prizren. “Në kuadër të projektit të Drejtorisë së Shërbimeve Publike, për shtresimin...

Nagavci: Projektligji për tekstet shkollore përmirëson cilësinë e arsimit

Të premten në Komisionin për Arsim të Kuvendit të Kosovës është diskutuar për Projektligjin për tekste shkollore, të cilin është duke e kundërshtuar opozita. Madje,...

Lajmet e Fundit