16.8 C
Prizren
E enjte, 28 Shtator, 2023

KQZ certifikon edhe 15 subjekte politike

KQZ-valdetedakaJanë certifikuar 15 subjekte politike sot nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Në mbledhjen e 50-të të kryesuar nga Kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, KQZ miratoi rekomandimet e Zyrës për Regjistrimin e Partive Politike për certifikimin edhe të 15 subjekteve politike për zgjedhjet e 03 nëntorit 2013, transmeton Indeksonline.

Në këtë mbledhje, u certifikuan këto subjekte politike:

Centar Demokratske Unije (CDU)
Bošnja?ka Stranka Demokratske Akcije Kosova (BSDAK)
Lëvizja për Bashkim (LB)
Partia e Fortë (PF)
Narodna Pravda (NP)
Gra?anska Inicijativa za Prizren (GIP)
Të pavarurit e Mitrovicës
Partia e Drejtësisë (PD)
Kosova Turk Birligi (KTB)
Kosova Turk Adalet Partisi (KTAP)
Ujedinjena Stranka Bošnjaka (USB)
Gra?anska Inicijativa Novesnage
Srpska Gra?anska Inicijativa (SGI)
Gradjanska Inicijativa Srpska Donja Budriga
Gradjanska Inicijativa Srpska Pasjane
Deri më tani janë certifikuar 85 subjekte politike, kurse kanë mbetur edhe 18 të tjera.

Muharremaj mohon se do të largohet nga AAK-ja: Do të jem AAK deri në frymën e fundit

Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka mohuar pretendimet se ai mund të largohet nga AAK-ja dhe të shkon në VV. I pari i...

Polonia thotë se do të vendosë masa kontrolli për migrantët në kufirin me Sllovakinë

Polonia do të vendosë masa kontrolli për automjetet që kalojnë kufirin nga Sllovakia, tha kryeministri i vendit të hënën, në përpjekje për të frenuar...

Lajmet e Fundit