15.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Krasniqi: Gjuha që përdori lideri i PDK-së tregon karakterin e tij

JakupKrasniqi10-29Jakup Krasniqi i është kundërpërgjigjur Hashim Thaçit. Thotë se gjuha që përdori lideri i PDK-së tregon karakterin e tij, ndërsa shtoi se Thaçi po brengoset për besimin që qytetarët kanë për Iniciativën Qytetare për Drenasin, prandaj po vepron kështu. Në një intervistë për KTV-në Krasniqi ka thënë se dikush ka jetuar dhe jeton duke manipuluar njerëzit.

Krasniqi thotë se të gjithë e dinë se kush është përgjegjës për manipulimet e zgjedhjeve, duke shtuar se asnjëherë nuk ka akuzuar qytetarët. Janë grupet joformale të individëve ata që kanë keqpërdorur qytetarin, vlerëson kryeparlamentari.

Kryetari i Kuvendit i ka bërë thirrje KQZ-së që të mos bëhet pjesë e manipulimit të votave. Rezultati i zgjedhjeve lokale, por edhe çështja e PTK-së vlerëson se mund ta çojnë Kosovën në zgjedhje të parakohshme.

Më Shumë

Hapet në Has rruga që lidh Kosovën me Shqipërinë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka njoftuar se është hapur rruga që lidh Kosovën me Shqipërinë, në rajonin e Hasit. Rama ka publikuar fotografitë e...

Zyrtarë të BE-së sot vizitojnë Suharekën

Zyrtarë të Bashkimit Evropian, sot pritet të vizitojnë qytetin e Suharekës. Ata do të takohen edhe me kryetarin e kësaj komune, Bali Muharremaj. Marketing https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/   https://prizrenpress.com/guraziu-ne-prizren-me-20-vjet-pervoje-pune-ne-vendosjen-e-dyerve-laminatit-parketit-kuzhinave-dhe-dhomave-te-fjetjes/   https://prizrenpress.com/adi-plast-ne-prizren-nje-emer-i-njohur-ne-tregun-e-kosoves-dhe-nderkombetar-per-vendosjen-e-dyerve-dhe-dritareve/ https://prizrenpress.com/kompleksi-newco-elan-ofron-banesa-te-endrrave-tuaja-ne-zemer-te-prizrenit/ https://prizrenpress.com/banesa-ne-shitje-nga-renelual-tahiri/    

Lajmet e Fundit