0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

Krasniqi: LDK AAK NISMA e ka grupin më të madh parlamentar, jo PDK

JakupKrasniqi10-29Pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë ka folur edhe Jakup Krasniqi cili ka thënë se LDK AAK NISMA e kanë grupin më të madh parlamentar duke thënë se kjo është në pajtim me Kushtetutën.

Sipas tij, dokumenti që PDK’në e nxjerr grupin më të madh parlamentar është joekzistues.

Krasniqi ka thënë se LDK AAK NISMA e kanë grupin më të madh parlamentar dhe se një dokument që ka qarkulluar në opinion e ku thuhet se PDK është ajo që e ka grupin më të madh nuk ekziston. “Ai dokument është ilegal dhe është konstruktu sipas qejfit të PDK” së” ka theksuar Krasniqi.

Më Shumë

Përvjetori i vdekjes së Ismail Qemalit

Sot bëhen 104 vjet nga vdekja e atit të pavarësisë së Shqipërisë, shqiptarit të madh Ismail Qemali. U lind në Vlorë, në vitin 1844, biri...

Mot me shi edhe gjatë kësaj jave

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës, ka bërë të ditur se gjatë këtyre pesë ditëve temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri 3 gradë Celsius,...

Lajmet e Fundit