-1.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Mustafa: Thaçi veç doli, nuk kishte asnjë përplasje në mbledhje

IsaMustafa-LDKKryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se në takim nuk kishte asnjë sjellje jokorrekte e as përplasje, por sipas tij Thaçi vetëm doli nga salla.

Kurse, sa i përket asaj liste të sekretariatit të kuvendit që PDK-ja del grupi me i madh, Mustafa tha qe ketë nuk e vendosë sekretariati, por e vendos kryesia e Kuvendit dhe vullneti i deputeteve për tu bashkuar lirshëm ne një grup.

I pyetur nëse i frikësohen gjykatës kushtetuese qe ti jap përparësi PDK-së, për ta marr kryeparlamatarin, Mustafa tha se nuk kanë asnjë frik për këtë.

Më Shumë

Kurti për koeficientin: Rritja më e madhe e pagave që nga pas lufta

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti gjatë një vizite që ka bërë në një fabrikë këpucësh ka folur sërish për ligjin e pagave, saktësisht për...

Nis gjysmëvjetori i dytë në arsimin parauniversitar

Pas pushimit dimëror që zgjati disa ditë, sot (e hënë) fillon mësimi në të gjitha nivelet e arsimit parauniversitar.   Kështu pati vendosur Ministria e Arsimit,...

Lajmet e Fundit