18.8 C
Prizren
E hënë, 3 Tetor, 2022

Kryeziu: “Qeveria Muja”, po i numron ditët e fundit

ArbanasEqrem Kryeziu nuk dyshon në fitore. Ai i ka porositur simpatizantët e LDK-së në fshatin Arbanas, që të kenë durim deri më 3 nëntor.

“Këtu e gjeta vullnetin për ndryshimin e këtij pushteti, i cili po numëron ditët e fundit. Prandaj, me qetësin ma të madhe ta ruajmë durimin deri me 3 nëntor”.

Ai iu premtoi banorëve të këtij fshati se pas fitores, do të jetë afër të gjithëve. “Ju premtoj me përgjegjësi të madhe se do të jem afër të gjithëve. Në qeverisjen tonë nuk do të ketë hakmarrje politike, përkundrazi pa dallime do t’ ju shërbejmë të gjithëve, do ti plotësojmë nevojat tuaja”.

Kryeziu ka folur edhe për kohën e qeverisjes së tij. “ Me buxhet të varfër dhe kosto minimale kemi bërë punë të mëdha”./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, shënoi Ditën Ndërkombëtare të Boshnjakëve

Kryetari Shaqir Totaj, së bashku me pjesëtarë të komunitetit boshnjak dhe të Shoqërisë Kulturo-Artistike “Šarski Behar” në Prizren, shënuan sot 28 shtatorin – Ditën...

Shitja e derivateve për 24 orët e ardhshme – çmimi i naftës dhe benzinës nuk ndryshon

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT), ka publikuar çmimet për shitjen e derivateve për 24 orët e fundit. Sipas vendimit, çmimi maksimal i lejuar...

Lajmet e Fundit