16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Ky është reagimi i Ronaldos pasi shpallet golashënuesi më i mirë në “Euro 2020”

Cristiano Ronaldo është shpallur golashënuesi më i mirë në Kampionatin Evropian “Euro 2020”, pavarësisht që Kombëtarja e tij u eliminua në fazën 1/16 e finales.

Me pesë gola dhe një asistim të regjistruar Ronaldo ishte golashënuesi numër një në këtë “Euro 2020”, turne që u fitua nga Italia. Ndërsa, së fundmi, pesë herë fituesi i Topit të Artë ka reaguar në rrjetin social “Instagram” duke falënderuar të gjithë që i ndihmuan të arrijë këtë rekord.

“Faleminderit të gjithëve që më ndihmuan të arrijë një tjetër moment historik”, ka shkruar Ronaldo.

Më Shumë

Kurti në Prizren: Qeveria do ta mbështesë komunitetin boshnjak

Kryeministri Albin Kurti dhe zëvendëskryeministrja për Çështje të Pakicave, Emilija Rexhepi kanë përuruar solemnisht Qendrën Kulturore Boshnjake në Prizren. Kryeministri Kurti falënderoi komunitetin boshnjak...

Rusia nuk do të konkurrojë me asnjë fillm për në Oscars

Rusia nuk do të dorëzojë ndonjë film për të konkurruar në Oscars këtë vit, ka njoftuar Akademia Ruse e Filmit. Në një deklaratë, akademia nuk...

Lajmet e Fundit