11.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Ky është sulmuesi francez që pritet të zëvendësojë Ronaldon te Man United

Sulmuesi i francezi i Rennes, Martin Terrier, mund të vazhdojë karrierën në Premier League. Këtë e ka bërë të ditur përmes rrjeteve sociale Fabrizio Romano.

Interesim për shërbimet futbollistit 25-vjeçar tregon Manchester United. Transferimi i lojtarit do t’i kushtojë Man United 45-50 milionë euro.

Terrier luan për Rennes që nga viti 2020, ku u transferua nga Lyon.

Sulmuesi ka bërë 19 paraqitje këtë sezon, duke shënuar 11 gola dhe 4 asistime. Marrëveshja aktuale e sulmuesit me klubin francez skadon në verën e vitit 2026.

Më Shumë

Zafir Berisha: Më 17 shkurt u finalizua përpjekja shekullore e shumë gjeneratave

Kosova sot shënon 16-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës. Ish-deputeti  i Kuvendit të Kosovës, Zafir Berisha , i cili ishte nënshkrues i Deklaratës së...

Agjentja e Pogbas: Ai po stërvitet për t’u rikthyer në fushë

Nga e premtja e 16 shkurtit, çdo moment mund të jetë i duhuri për dëgjimin e Paul Pogbas para Gjykatës Kombëtare Anti Doping. Avokatët e...

Lajmet e Fundit