26.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

LDK e treta

Sondazhet e fundit e nxjerrin si partinë e tretë në vend, sipas NDI-së.

Analistët kosovar vlerësojnë se rënia e Lidhjes Demokratike të Kosovës do të thellohet edhe më shumë nëse kryeministri aktual nuk arrin të shkëputet nga qeverisja e keqe që e ka futur shtetin në korrupsion dhe skandale prej vitesh.

Sipas analistit, Faik Krasniqi kjo rënie e LDK-së vjen nga zhgënjimi i elektoratit rugovian, humbja e tri palë zgjedhjeve dhe hyrja në qeveri me partinë që e ka kapur shtetin.

“Ky koalicion i shkoi më së shumti për shtati Hashim Thaçit dhe PDK-së, të cilët pas gjashtë muajve të bllokadës institucionale arritën që të mbesin prapë në pushtet, e kjo falë këtij lidershipi të LDK-së dhe njerëzve të caktuar brenda saj, që i lidhin interesat biznesore me kapësit e shtetit, PDK-në”, ka thënë Krasniqi, për Kosova Sot.

Më Shumë

Modriqi pritet të largohet nga Reali

Luka Modriq raportohet se ia ka komunikuar Real Madridit dëshirën për t’u larguar nga klubi. Ky vendim tij thuhet se vjen pas ofertës që ka...

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj, për klasën e parë, të gjashtë dhe dhjetë . Konkurs Të dashur prindër dhe fëmijë,...

Lajmet e Fundit