31.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Liderët e UÇK-së nesër dalin para Gjykatës Speciale

Nesër (e premte) në orën 14:30 do të mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes në rastin e liderëve të UÇK-së, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi.

Konferenca mbi ecurinë e çështjes gjyqësore parashihet me rregullën 96 të Rregullores së Procedurës dhe Provave të Dhomave të Specializuara të Kosovës (DhSK).

Thaçi dhe të tjerët janë duke u akuzuar kinse për krime lufte. Ndaj akuzave të Gjykatës Speciale ata janë deklaruar të pafajshëm.

Liderët e UÇK-së janë në paraburgim që nga nëntori i vitit 2020.

Më Shumë

Njoftim nga KEDS-i për punimet në rrjet/ Këto janë fshatrat e Prizrenit ku nuk do të ketë rrymë

18.08.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. NS 35/10 Pirana do të ndërprehet: Dalja 10 Krusha(Kodi: 30034011) nga ora 10:00 deri ne ora 15:00 Vendet: fshati...

Suhareka planifikon 6 milionë euro për rrugët malore

Turizmi malor jo rrallë shihet si shpëtim ekonomik për shumë familje kosovare. Bjeshkët e vendit tonë ofrojnë resurse të shumta, por ende nuk shfrytëzohen...

Lajmet e Fundit