19.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Limaj e merr në Nismë edhe një zyrtare të lartë të PDK’së

limaj me ajshe matoshiIsh-Nënkryetari i PDK’së, Fatmir Limaj po vazhdon të merr në Nismën për Kosovën edhe zyrtarë të Partisë së Hashim Thaçit.

Limaj ka njoftuar se nga PDK ka kaluar në nismë edhe Ajshe Matoshi, e cila ishte anëtare e Këshillit Drejtues të PDK’së.

“Anëtarja e Këshillit Drejtues të PDK-së znj. Ajshe Matoshi magjistre e Gjuhës dhe Letërsisë Shqipe, nga sot ka kaluar edhe zyrtarisht në NISMA për Kosovën”, thuhet në fotot e publikuara në Facebook.

Më Shumë

Shkurte Fejza feston jubileun: 25 vjet në robëri, 25 vjet në liri

Në kohën kur Kosova ishte nën okupimin serb, zëri i saj shërbeu si motiv për çlirim. Në kohën kur liria ka zbarkuar, këngët e...

Sot përfundon periudha shtesë e regjistrimit të popullsisë

Sot përfundon regjistrimi i popullsisë edhe për komunat në Kosovë të cilat kishin kërkuar shtyrjen e afatit për një javë në mënyrë që të...

Lajmet e Fundit