25.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Majlinda e “thyen” akullin, nominon Thaçin dhe Jahjagën

Majlinda-ThaciMajlinda Kelmendi është fytyra e radhës publike që është lagur.

Sportistja më e mirë shqiptare e ka pranuar sfidën e Ministrit të Sportit në detyrë, Memli Krasniqi, të kovës me ujë të akullt ALS Ice Bucket Challenge, që u përhap me shpejtësi marramendëse nëpër botë ditëve të fundit.

Sportistja pejane ndërkohë i ka nominuar, Presidenten e vendit, Atifete Jahjaga dhe Kryeministrin në detyrë, Hashim Thaçi.

128 vjetori i lindjes së Avni Rustemit, atdhetari që vlerësohet për idetë e tij demokratike e revolucionare

Muzeu Historik Kombëtar kujton sot në 128-vjetorin e lindjes, patriotin dhe atdhetarin e shquar Avni Rustemin. Avni Rustemi lindi në Libohovë, në një familje atdhetare....

Ukrainasit i detyrojnë rusët të tërhiqen nga pozicionet e tyre

Gjatë ditës së kaluar, 24 përleshje luftarake u zhvilluan në frontet në Ukrainë ndërsa ushtria ukrainase pati sukses në rajonin e Zaporozhzhia dhe Donetsk. Forcat...

Lajmet e Fundit