22.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

Mbyllen 16 lokale në Prizren

Gjashtëmbëdhjetë lokale janë mbyllur mbrëmë në Prizren.

Drejtori i Inspektorateve, Edon Muçaj, ka konfirmuar në rrjetin social Facebook mbylljen e lokaleve, pa treguar arsyet.

“Sot, u zhvillua aksioni i dytë për mbylljen e lokaleve të natës nga policia e qytetit tonë, aksion i cili po asistohet edhe nga inspektorët e sektorit të tregut dhe atij sanitar. Sipas të dhënave nga tereni, me aksionin e sotëm kemi gjithsej 16 lokale të mbyllura”, ka shkruar Muçaj /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kurti: Nuk do t’i kënaq miqtë e Putinit

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka folur sërish për situatën në veri. Një artikull për situatën e veriut i ka kushtuar edhe gazeta britanike “The...

Zyrtare: Benzema largohet nga Real Madridi pas 14 vjetësh

Real Madridi e ka konfirmuar largimin e sulmuesit Karim Benzema nga klubi. Ata njoftuan për largimin e Topit të Artë përmes një komunikate në platformat...

Lajmet e Fundit