22.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Mbyllet procesi zgjedhor në Dragash, Bexhet Xheladini zgjedhet kreytar i Degës së LDK-së

Lidhja Demokratike e Kosovës është duke kapërcyer nëpër procesin e brendshëm zgjedhor. Sot, siç ka bërë të ditur përmes një njoftimi për media në Komunën e Dragashit është mbyllur procesi zgjedhor dhe kryetari aktual i Komunës, Bexhet Xheladini është zgjedhur kryetar i Degës.

“Dragashi ka mbyllur me sukses procesin zgjedhor, sot në Kuvendin X Zgjedhor të degës. Gjatë procesit janë përfshirë mbi 750 qytetarë dhe veprimtarë të LDK-së, të cilët ia besuan drejtimin e degës Dr. Bexhet Xheladinit, kryetarit aktual të komunës së Dragashit. Zgjedhja e kryetarit të ri të LDK-së në Dragash, Bexhet Xheladini ishte demokratike dhe rezultat i punës dhe përkushtimit të vazhdueshëm në komunën e Dragashit”, thuhet në njoftimin e LDK-së.

Në punimet e Kuvendit të Degës së LDK ka marrë pjesë edhe Gazmend Muhaxheri, i cili është edhe kryetar i Komisionit zgjedhor qendror të LDK-së.

“Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka mirëpritur Kuvendin Zgjedhor dhe përfundimin e procesit në Drgash sa demokratik aq dhe transparent. Kryetari Abdixhiku falënderon të gjithë veprimtarët e veprimtaret e LDK-së në Dragash që u angazhuan në gjithë procesin duke rikujtuar që na pret rrugëtim i gjatë së bashku”, thekson njoftimi.

Në fund thuhet se “Lidhja Demokratike e Kosovës po vazhdon procesin e saj zgjedhor me angazhim të madh të veprimtarëve, aktivistëve e të rinjve e të rejave të cilët rrugën e re të nisur nga kryetari Abdixhiku po e shfaqin hapur e qartë drejt një angazhimi tjetër të përbashkët për jetë më të mirë në Republikën tonë ashtu siç e duam”.

Më Shumë

Rahovec: U raportua se posedon armë, i dyshuari e pranon fajin para policëve

Një person në Rahovec, të premten ka pranuar para policëve se posedon një armë të llojit AK-74, një karikator dhe 29 fishekë. Ai kështu veproi,...

Verim Zherka, trajneri që shkroi historinë me KH Rahoveci

Trajneri i njohur kosovar Verim Zherka ka arritur që duke drejtuar KH Rahovecin të bëhet kampion i Kosovës me këtë ekip. Suksesi historik i...

Lajmet e Fundit