3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Më 16 nëntor shfaqet dokumentari ‘Bekim Fehmiu’ në Kino ABC

Dokumentari i aktorit të njohur ‘Bekim Fehmiu’ do të shfaqet në Kino ABC, më 16 nëntor, me fillim nga ora 13:00.

Pas premierës që pati në Tiranë dhe në Prizren, ‘Bekim Fehmiu’ kthehet në vendin që i takon, në Kino ABC në Prishtinë.

Aktori i madh Bekim Fehmiu që nga themelimi i Kino ABC-se dhe deri në vdekja, gjatë kohë së verës, nga mëngjesi deri në mbrëmje, ka qëndruar në Kino ABC, duke zgjedhur këtë vend për t’u takuar me miq, aktorë, gazetarë dhe këdo që ka qenë i interesuar për të dëgjuar bisedat dhe rrëfimet e tija.

Më Shumë

Moti sot: Me reshje shiu e bore

Mbi Kosovë të marten do të jetë mot kryesisht i vranët.   Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se do të ketë reshje shiu dhe bore. Sipas IHMK-së,...

Mërgimtari nga Malisheva humb jetën në një aksident tragjik në Gjermani

Një ngjarje e rëndë është shënuar për familjen Buzhala nga fshati Llazicë e Malishevës, pasi djali i tyre Durim Buzhala është ndarë nga jeta...

Lajmet e Fundit