0.8 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Ministria e Kulturës publikon përfituesit e dy konkurseve për librin

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka aprovuar financimin e botimit të librave si dhe blerjes së tyre për vitin 2020, shkruan KultPlus.

Konkursi i hapur për financim të librave nga autorë të ndryshëm tanimë është aprovuar nga Ministria për 78 përfitues, të cilëve do t’iu mundësohet botimi i tyre

Në anën tjetër është aprovuar edhe financimi i blerjes së librave prej një liste nga 158 tituj.

Përfituesit e financimit të librave janë:  https://mkrs-ks.org/repository/docs/Vendimi.pdf

Përfituesit e blerjes së librave: https://mkrs-ks.org/repository/docs/3686.pdf /KultPlus.com

Më Shumë

Albina Kelmendi zbulon detaje për rrugën drejt Eurovizionit

Albina Kelmendi, zbulon detaje për rrugën drejt Eurovizionit. Ajo ka zbuluar se kënga “Duaje”, do të prezantohet në gjuhën shqipe. Po ashtu ajo tregon se...

Gjashtë vjet nga vdekja e shkrimtarit të madh Dritëro Agolli

Shkrimtari, poeti dhe politikani shqiptar Dritëro Agolli ka vdekur më 3 shkurt të 2017, në moshën 85-vjeçare. Agolli vuante prej kohësh nga një sëmundje në...

Lajmet e Fundit