22.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Mirena tallet me hoxhën Mazllami: Një përshëndetje për Mulla Mercedesin e Prizrenit

Mercedesi që iu dhurua hoxhë Mazllam Mazllamit nga Prizreni me rastin e pensionimit të tij, po vazhdon të ngjall debat të madh. Përveç analistëve Valon Syla e Xhevdet Pozhari, valles së komentimit të kësaj “ngjarjeje” i ka hyr edhe analisti tjetër i njohur Ilir Mirena.

Mirena i ka dërguar një përshëndetje hoxhë Mazllamit, të cilin e ka quajtur në mënyrë përqeshëse si “Mulla Mercedesi”.

Përveç “selamit”, Mirena ia ka kushtuar edhe një këngë të kënduar nga Gazmend Rama e që titullohet “Me Mercedes”.

Më Shumë

Haradinaj kërkon mocion për rrëzimin e qeverisë Kurti II: Po rrezikohet sovraniteti

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka folur pas mbledhjes së kryesisë së partisë. Ai ka thënë se qëndrimi i partisë së tij, është që të...

Turqit festojnë fitoren e Erdoganit në zgjedhjet presidenciale – festë kishte edhe në Prizren

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka fituar zgjedhjet në Turqi, sipas Këshillit të Lartë Zgjedhor të vendit dhe të dhënave jozyrtare nga Agjencia shtetërore...

Lajmet e Fundit