10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Mot me diell por me temperatura të ulëta

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat vazhdojnë të mbeten të ulëta dhe kjo situatë meteorologjike vie si pasojë e prezencës së masave të ajrit nga veriu i kontinentit, më konkretisht nga Rusia.

Sipas institutit, fushat e fuqishme anticiklonike kanë sjellë edhe ajër me lagështi të ulët gjë që nuk ka shenja se do të kemi reshje.

“Pas gjysmës së dytë të javës së ardhshme pritet rritje të temperaturave në të dy vlerat ekstreme. Minimalet do të lëvizin ndërmjet -6 deri -4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftim.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Më Shumë

Ish-sulmuesi i Interit u nda me bashkëshorten e tij 24 ditë pas martesës

Ndeshjet e Kupës së Botës bëhen shkak për ndarjen e ish-sulmuesit të Interit me bashkëshorten e tij pas 24 ditësh martesë. Vetëm kaq zgjati martesa...

Vrasja e 35-vjeçares, Kurti: I gjithë zinxhiri i papërgjegjësisë duhet të japë dorëheqje

Kryeministri Albin Kurti ka njoftuar se ka aprovuar kërkesat e Grupit Ndërministror kundër dhunës në familje, pas takimit të sotëm të tyre, për rastin...

Lajmet e Fundit