16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Moti me diell dhe me vranësira sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që sot mbi vendi tonë të mbajë mot me diell dhe me vranësira të shpërndara.

Sipas IHMK-së, temperaturat maksimale do të sillen rreth 25 deri në 27 gradë Celsius.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius” – bën të ditur IHMK-ja.

“Të dielen do të mbajë mot kryesisht i ngjajshëm, me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja e lehtë deri mesatare.” – thuhet ndër të tjera.

Abdixhiku: Atë që fituam në Banjskë, ta fitojmë në politikë dhe diplomaci

Kështu ka thënë ai nga foltorja e Kuvendit, ku po diskutohet rreth votimit të një rezolutë të përbashkët që e dënon sulmin terrorist të...

‘Proton Cable Prizreni’ përballet me ‘Sigal Prishtina’

Superliga e Kosovës në basketboll vazhdon sot me ndeshjet e radhës në kuadër të javës së parë, teksa për këtë të shtunë në program...

Lajmet e Fundit