15.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

Në një duel si në stërvitje, Joshua nokauton brutalisht Heleniusin në raundin e shtatë

Nuk ishte ndonjë duel për t’u mbajtur mend, pasi që dy boksierët patën një start tejet të dobët në O2 Arena të Londrës.

 

Britaniku 33-vjeçar – i cili u vërshëllye nga fansat gjatë luftës – filloi të
tregonte më shumë se sa Helenius.

Joshua realizoi fitoren e tij të parë me ndërprerje në dy vjet e gjysmë, duke e rritur rekordin e tij në 26 fitore – me 23 ndalime – dhe tri humbje.

Finlandezi – i cili pranoi të boksonte kundër britanikut, ishte një zëvendësues i Dillian Whyte, me këtë të fundit që dështoi në testet për doping – humbet luftën e tij të pestë profesionale në 36 paraqitje. /Telegrafi/

Reklama

Më Shumë

Caktohet muaji për rimeçin mes Usyk dhe Furyt – tjetër përballje spektakolare na pret këtë vit

Tyson Fury dërgoi mesazhe të përziera për një revansh të mundshëm me Oleksandr Usyk, duke pranuar se nuk e di se çfarë do të...

Policia kryen bastisje në Prizren, gjenden substanca narkotike

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se të hënën (më 13.05.2024) në orën 18:00, ka kryer bastisje në një banesë në Prizren. Sipas policisë,...

Lajmet e Fundit