Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vlerat e temperaturave minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri në 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13 deri në 16 gradë Celsius, raportom RTKlive.

Në viset me lartësi mbidetare mbi 1100m parashihen edhe ngrica të dobëta. Gjatë ditës do të fryjë të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi dhe verilindja me shpejtësi 1-13m/s, thuhet në njoftimin e IHMK-së.