6.8 C
Prizren
E diel, 21 Prill, 2024

Moti sot: Temperaturat do të arrijnë deri në 17 gradë Celsius

Në Kosovë do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale më të gjata me diell.

Më 9 mars do të ketë rritje në të dy vlerat ekstreme të temperaturave.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale do të lëvizin nga 2 e deri në 4 gradë Celsius, ndërkaq ato maksimalet nga 15 e deri në 17 gradë Celsius.

Gjithashtu parashihet të fryjë erë nga jugu dhe juglindja me shpejtësi  1-9m/s /

Më Shumë

Përkujtohet dëshmori Ismajl Kryeziu

Të enjten është përkujtuar në 25 vjetorin e rënies heroike, dëshmori Ismajl Kryeziu. Në 25 vjetorin e rënies heroike të dëshmorit Ismajl Kryeziu, është përkujtuar...

Totaj pret U.D. të Kryeshefit Ekzekutiv të ASK’së, diskutojnë për procesin e regjistrimit të popullsisë

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj priti sot U.D. të Kryeshefit Ekzekutiv të Agjencisë së Statistikave të Kosovës (ASK), Avni Kastrati. Siç bëhet e...

Lajmet e Fundit