24.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Muja kërkon votëbesim

Ramadan Muja fushatKanë vazhduar takimet e kandidatit të Partisë Demokratike të Kosovës dhe përfaqësuesve të koalicionit me qytetarët e tri nëndegëve; “ 10 qershori”, Vëllezërit Stavileci”, dhe atyre të lagjes “ Lidhja e Prizrenit” në shkollën fillore “Mustafa Bakiu” në Prizren.

Në këtë takim përveç strukturave udhëheqëse të degës së PDK-së në Prizren dhe partnerëve të koalicionit nga radhët e AAK-LDD, KDTP, VAKT dhe NDS ishe i pranishëm edhe nënkryetari i kryesisë qendrore të PDK-së, njëherit Ministër i Ministrisë së Punëve të Jashtme Enver Hoxhaj

Në emër të Shtabit zgjedhor të PDK-se ka folur Nijazi Kryeziu i cili ka kërkuar nga banorët e këtyre lagjeve që të vazhdojnë angazhimin e palodhshëm që me 1 dhjetor fitorja e kryetarit Muja të jetë me një diferencë edhe më të thellë se sa ishte në zgjedhjet e 3 nëntorit.

Kryetari aktual dhe i ardhshëm i komunës së Prizrenit gjatë fjalës së tij ka falënderuar të gjithë qytetarët e komunës së Prizrenit për besimin e dhënë më datën 3 nëntor duke shtuar se, qeverisja e mirë që është bërë në komunën e Prizrenit është dëshmuar me numrin e madh të votave që kemi në krahasim me kundër kandidatët tjerë, dhe afrimi i shumicës së spektrit politik i cili është bashkuar në koalicion me PDK-në është dëshmia më e mirë së qyteti i Prizreni është qeverisur mirë gjatë mandatit të kaluar dhe kjo mirë qeverisje duhet të vazhdoj edhe për një mandat.

Ministri i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës njëherit nënkryetar i PDK-së, ka than se krytarit Muja, vetëm duhet ti vazhdohet mandati me 1 dhjetor, sepse ky është vullneti i qytetarëve të Komunës së Prizrenit, ata e vlerësojnë punën e mirë të kryetarit Muja dhe kjo do të dëshmohet në fitoren e radhës të balotazhit./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Njoftim nga KEDS-i për punimet në rrjet/ Këto janë fshatrat e Prizrenit ku nuk do të ketë rrymë

18.08.2022 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren 1. NS 35/10 Pirana do të ndërprehet: Dalja 10 Krusha(Kodi: 30034011) nga ora 10:00 deri ne ora 15:00 Vendet: fshati...

Prizren/ Gjuajtje me armë zjarri në një dasmë, policia gjen kallashnikov

Policia e Kosovës ka gjetur të mërkurën gëzhoja të pistoletave dhe një pushkë automatike (AK 47) në fshatin Vlashnje të Prizrenit, pas pranimit të...

Lajmet e Fundit