13.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Kastrati: Jemi të sigurt në fitoren e Mujës

Fatmir Kastrati AAK ne takime me nendegetMe qëllim të mobilizimit të strukturave të partive të kualicionit të madh për Prizrenin Europian, sot në Zym të Hasit është mbajtur takim me strukturat e PDK-së, AAK-së dhe të LDK-së të fshatrave, Zym, Krajk dhe Bregdri. Në këtë takim ka marrë pjesë kryetari i tanishëm i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, Lulzim Kabashi ish kandidat i kualicionit AAK- LDD, Fatmir Kastrati kryetar i degës së AAK-së në prizren, Minir Krasniqi, kryetar i PDK-së në Prizren, dhe shumë anëtarë të kryesive të partive të kualicionit.

Ramadan Muja, para strukturave udhëheqëseve të nëdegëve ka theksuar se “kualicioni që kemi lidhë me AAK- LDD, është forcë moterike, me të cilët parnterë edhe në mandatin e kaluar kemi bashkëqeverisur dhe në të ardhmën do të jemi së bashku”. Kandidati për kryetar të Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja ka kërkuar nga të pranishëmit, që më 1 dhjetor të mobilizohen të gjithë, në mënyrë që të dëshmojnë për fitoren e madhe të konceptit për Prizrenin Europian.

Në vazhdim, para strukturave ka folur Lulzim Kabashi, i cili pasi i ka falenderuar strukturat të subjektit që ai i përfaqëson, ka theksuar se AAK dhe LDD e kërkojnë votën nga simpatizuesit tanë për ramadan Mujën, sepse është zgjidhja më e mirë e mundshme për ta vazhduar rrugëtiomin e përbashkët për një zhvillim të qëndrueshëm të Prizrenit.

Kabashi në fjalën e tij ka apeluar tek strukturat e partive në kualicion, që të mos lejojnë që vota e tyre të humbet, duke votuar për LDK-në, që është parti e interesave personale.

Ndërsa Fatmir Kastrati, tha se jemi bërë bashk me PDK-në për balutazh dhe jemi këtu para jush, sepse jemi të bindur në fitoren e sigurt të Ramadan Mujës më 1 dhjetor.  “Premtuimet tona, që i kemi dhënë gjatë fushatës zgjedhore tani janë premtime edhe të PDK-së dhe se të gjitha projektet tona do të realizozhen vetëm me fitoren e kandiodatit tonë të përbashkët”, tha Kastrati. Ai ka theksuar se edhe implementimi i Ligjit për Zymin do të bëhet vetëm nëse fiton kualizcioni ynë, që është kualicion i gjerë për Prizrenin Europian./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Prizren/ Ushtarët ukrainas certifikohen për deminim nga FSK-ja

Gjatës ditës së sotme në kazermën e Forcës së Sigurisë së Kosovës “Lidhja e Prizrenit” në Prizren është mbajtur ceremonia e diplomimit të kontingjentit...

Kryetari i Prizrenit viziton selinë e OKB’së

I pari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, gjatë vizitës së tij në ShBA, ishte edhe në selinë e Organizatës së Kombeve të Bashkuara...

Lajmet e Fundit