22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Mustafa: Pozita ka pësuar humbje!

Muhamet MustafaKandidati i LDK-së për deputet, Muhamet Mustafa thotë se Kosova e dha një provim shumë të rëndësishëm duke demonstruar kapacitet dhe vullnet për të mbajtur zgjedhje brenda standardeve që lehtësojnë rrugëtimin në integrimet euro-atlantike.

“Për këtë duhet falënderuar votuesit po edhe akterët politik. Rezultatet nuk ishin te pritura, po fajin më të madh e ka opozita që nuk ka mundur të përçojë mesazhin adekuat tek votuesit dhe të bind ata se premtimet e partive në pushtet janë vijimësi e kësaj qeverisjeje dhe nuk janë kurrfarë zgjidhje për situatën e rëndë ekonomike e sociale”, ka shkruar Mustafa në Facebook.

Ai tutje ka shkruar se rezultatet dëshmojnë edhe se koalicioni në pushtet ka marrë shumë më pak vota se sa partitë opozitare.

“Ky duhet të jetë një start nisës. Tani duhet korrigjuar dobësitë nga e kaluara dhe shërbyer vendit me përkushtim, përgjegjësi dhe pa vonesë”, ka shkrua ai.

Më Shumë

Hodaj largohet nga Liria

Drilon Hodaj nuk do të jetë pjesë e Lirisë për sezonin e ardhshëm. Portieri kosovar përmes një njoftimi në Facebook, ka njoftuar se nga sot...

Gjendet shtetasi i huaj i cili kishte humbur në malet e Sharrit

Shërbimi i Kërkim-Shpëtimit Malor të Kosovës ka njoftuar se është gjetur personi i cili ishte humbur dje në zonën e qendrës skitare të Brezovicës. Sipas...

Lajmet e Fundit