13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Në Gjonaj të Hasit, nesër zbulohet busti i dëshmorit Reshat Çoçaj

Nesër zbulohet busti i dëshmorit të kombit Reshat Çoçaj.

Zbulimi  bëhet në Qendrën Kulturore “Reshat Çoçaj” në fshatin Gjonaj të Hasit, ora 11:00.

Busti është  financuar nga familjarët, ndërsa të pranishëm në zbulimin e tij, do të jenë përfaqësuesit e institucioneve qendrore  dhe lokale, shkruan “PrizrenPress”.

“Me këtë rast do të mbahet edhe një fjalim rasti, ku do të flitet për jetën dhe veprën e dëshmorit, ndërsa bashkëluftëtarët do t’i evokojnë kujtimet për jetën e dëshmorit”, njofton OVL në Has.

Anëtarët e SHKA “Malësori” nga Gjonaj do ta japin  një program artistik.

Zbulimi i bustit të dëshmorit Reshat Çoçaj bëhet në kuadër të festave të Nëntorit. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Arrestohen dy persona në Prizren, penguan policët në detyrë

Policia e Kosovës ka arrestuar dy person në Prizren, pasi që dyshohen se kanë penguar zyrtarët policor gjatë kryerjes së detyrave. Rr. Traziti i Ri,...

Zhdukën mbi 31 mijë euro në një qendër tregtare në Prizren

Më shumë se 31 mijë euro janë zhdukur nga kompania dhe kjo u vërejt gjatë barazimit të shumës së parave. Stafi menaxhues ka deklaruar në...

Lajmet e Fundit