4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Çmenduria e vitit: Tentimi i Thaçit për shfuqizimin e Speciales

Ata që e njohin dhe që i kanë qëndruar afër për një kohë Hashim Thaçit e dinë – ai është i gatshëm të sakrifikojë të gjithë dhe gjithçka për të shpëtuar lëkurën e tij (prej gjarpri). Presidenti i Gazit brenda një nate të vetme u përpoq ta kthejë Kosovën në vitin 1999.

Pasi ka ndier rrezikun se mund të jetë në mesin e të akuzuarve të Speciales, Thaci aktivizoi ish-partinë e tij PDK, bashkë me partnerët e tjerë të luftës, AAK e NISMA që ta shfuqizojë brenda natës Gjykatën për të cilën bëri kaq shumë presion në vitin 2015 që të votohej.

Ç

Më Shumë

Murati për buxhetin: Janë një miliard euro të hyra më shumë me Qeverinë Kurti

Ministri i Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati, në një konferencë për media ka folur për buxhetin për vitin 2023.   Ai ka thënë se janë një...

Prokuroria në Prizren po zbaton vendimin e KPK-së, kryen vetëm shërbimet esenciale

Prokuroria Themelore në Prizren, të enjten, ka filluar zbatimin e vendimit të Këshillit Prokurorial të Kosovës (KPK), andaj po kryen vetëm shërbimet esenciale konform...

Lajmet e Fundit