19.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

Nesër seancë e jashtëzakonshme për shpërbërjen e Kuvendit

Thaci, mustafa,pacolliPara pak çastesh ka përfunduar takimi i liderëve me presidenten.
Pas takimit, liderët janë shprehur për zgjedhje të parakohshme, derisa nesër është paralajmëruar mbajtja e një seance të jashtëzakonshme ku pritet të hidhet në votim shpërbërja e Kuvendit.

Nuk dihet nëse Kuvendi do të shpërbehet nesër, pasi që duhen 80 vota të deputetëve.
Kryeministri Hashim Thaçi pas takimit tha se zgjedhjet duhet të mbahen më 8 qershor, derisa lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj tha se kjo parti është për rrëzimin e Qeverisë, por do të mbështetë edhe forma tjera të shkuarjes në zgjedhje./indeksonline/

Më Shumë

SBASHK-u mësimdhënësve: Mos nënshkruani ndryshimet e Kontratës së punës

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Republikës së Kosovës (SBASHK), thotë se kohëve të fundit po qarkullon një version i ri...

Testi i Arritshmerisë këtë vit do të mbahet dy ditë, më 25 dhe 28 qershor

Mbi 23 mijë nxënës më datë 25 dhe 28 qershor do t’i nënshtrohen testit të Arritshmërisë. Këtë vit shpërndarja e nxënësve nëpër klasa do...

Lajmet e Fundit