22.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Thaçi president, Isa kryeministër?

HashimThaci-IsaMustafaKryeministri Hashim Thaçi, si dhe Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, si duket janë marrë vesh që t’i ndajnë postet e tyre, e pastaj ta shpërndajnë Kuvendin.

Sipas burime brenda Kuvendit të Kosovës, pas një takimi që ka pasur kryeministri Thaçi me liderin e LDK-së, Isa Mustafa janë marrë vesh që kryeministri aktual të shkoj President, ndërsa Isa Mustafa të merr postin e kryeministrit./Zëri/

Më Shumë

Çmimet për toke në ‘Pazarin e Shqipërisë’ në Prizren

Ndodhët në Prizren, por kjo pjesë ndryshe quhet si ‘Pazari i Shqipërisë’. Për dallim nga tregjet tjera, çmimet në këtë vend janë për tokë. Derisa një...

‘Shuhen’ shpresat për Shqipërinë, Brajan Gruda thirret nga Gjermania

Dy lojtarët gjermanë U-21 Brajan Gruda dhe Rocco Reitz do të kenë mundësinë të stërviten me skuadrën e të moshuarve përpara Euro 2024. Kur...

Lajmet e Fundit