8.8 C
Prizren
E hënë, 15 Prill, 2024

N’Golo Kante do të nënshkruajë kontratë të re me Chelsea-n

Chelsea është gati të mbështesë N’Golo Kante pavarësisht rekordit të tij të dëmtimeve.

Detajet përfundimtare ende nuk janë konfirmuar. Por mesfushori francez është i gatshëm të nënshkruajë një kontratë dyvjeçare me opsionin e një të treti.

Kjo vjen pasi sezoni i tij u shkatërrua nga problemet fizike. Kante, 31 vjeç, nuk ka luajtur që nga mesi i gushtit.

Dhe ai kishte nevojë për ndërhyrje kirurgjikale gjatë Kupës së Botës, ndërsa bashkëlojtarët e tij në Francë shkuan deri në finale në Katar.

Marrëveshja e tij aktuale skadon në fund të këtij sezoni. “SunSport” zbulon se kontrata e re do të jetë një marrëveshje për dy sezone.

Kjo do ta çojë Kante deri në ditëlindjen e tij të 33-të dhe ndoshta edhe më tej. Dhe nuk do të përmbajë asnjë klauzolë lirimi.

Kane nënshkroi për blutë për 29 milionë paund në 2016 pasi ngriti trofeun Prem me Leicester. Që atëherë ai ka fituar çdo turne të madh si në Angli, ashtu dhe në Evropë e Botë.

Dhe Kante konsiderohet si një nga lojtarët më të mirë të Chelsea-t kur është plotësisht në formë. Albanian 

Më Shumë

Gjobiten dy kundërvajtës në Suharekë me nga 500 euro për shkak të garave të shpejtësisë (FOTO)

Sot në fshatin Shirokë të Suharekës, patrullat e policisë kanë kapur në flagrancë dy shoferë, të cilët ishin duke garuar me automjetet e tyre. Bëhet...

Sot moti me diell, temperaturat deri në 26 gradë Celsius

Moti sot në Kosovë parashikohet të jetë me diell dhe po ashtu edhe me vranësira. Siç bën të ditur Meteo Kosova, era do fryjë kryesisht...

Lajmet e Fundit