25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

Ngordhin peshqit në një pishinë në Vërmicë – policia nis hetimet

Një person nga Vërmica e Prizrenit ka njoftuar policinë se në pishinën e tij kanë ngordhur peshqit, shkruan PrizrenPress

Lidhur me rastin përveç njësive të hetuesisë në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe inspektorët e veterinarisë dhe zyrtarët e ujësjellësit.

Siç bëhet e ditur nga policia, rasti është në hetime.

“Vërmicë 17.08.2022 – 17:00. Ankuesi mashkull kosovar ka njoftuar se në pishinën e tij kanë ngordhur peshqit. Lidhur me rastin përveç njësive të hetuesisë në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe inspektorët e veterinarisë dhe zyrtarët e ujësjellësit. Rasti në hetime”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Bregu i shpëtimit

Enver Sulaj Vjen një ditë kur fjala rri varur në degë E thyen gurë në zallishten përvëluese. Vjen një fjalë që të mbetet në fyt E qielli përflaket...

Prizreni dhe Porto nënshkruajnë memorandum për bashkëpunim në turizëm, ekonomi, kulturë dhe sport

Kryetari Shaqir Totaj priti sot kryetarin e qytetit Porto të Portugalisë, Rui Moreira, së bashku me një delegacion të gjerë të biznesmenëve portugezë. Gjatë këtij...

Lajmet e Fundit