11.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Një 56 vjeçar dyshohet se e mbyti rryma në fshatin Milaj të Hasit

Mbrëm rreth orës 20:30 minuta ka ndodhur një ngjarje tragjike në fshatin Milaj të Prizrenit. Një burrë i moshës 56-vjeçare është gjetur i vdekur dhe po dyshohet se atë e ka mbytur rryma.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prizrenit, Shaqir Bytyqi.

“Dje me datë 13.04.2023 ,rreth orës 20:30 eshte raportuar se ne një fushë në fshatin Milaj nje person i moshës 56 vjeqare dyshohet se eshte godit nga rryma.

Policia bashke me emergjencën kane shkuar ne vendngjarje,  nga mjekët e emergjencës është konstatuar vdekja e tij.

Me urdher te prokuroit pasi që është kryer kqyrja e vendit te ngjarjes, trupi I pa I jetë është dërguar ne institutin mjekësis ligjore në Prishtinë”, ka thënë zëdhënësi Bytyqi.

Më Shumë

Mot me diell dhe vranësira për sot

Në Kosovë sot pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat parashihen të sjellin reshje shiu dhe rrufe. Në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik...

Aksion i Policisë në zonën kufitare, katër sirianë dyshohen se gjuajtën në drejtim të tyre

Policia e Kosovës është vënë në lëvizje të enjten, pas informacioneve të marra nga Policia e Shqipërisë, se disa persona kanë provuar të hynë...

Lajmet e Fundit