18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Një i vdekur nga Covid-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka njoftuar se në 24 orët e fundit nga Covid-19 ka vdekur një person dhe janë regjistruar 39 raste të reja, nga 233 testime sa janë bërë gjithsejtë.

 

Në 24 orët e fundit, nga Covid-19 ka humbur jetën një person, kurse janë shëruar 10 person. Raste aktive me koronavirus janë 178.

Ndërsa, prej fillimit me  Covid-19, në Kosovë, janë konfirmuar 272,905, kanë vdekur 3,207 persona, kurse janë shëruar gjithsejtë 269,520, njofton Ministria e Shëndetësisë.

Më Shumë

Suharekë, burri shkel urdhrin mbrojtës dhe ushtron dhunë në familje

Një burrë në Suharekë ka sulmuar një grua duke e shkelur urdhrin mbrojtës. I dyshuari është dërguar në mbajtje. Rasti u iniciua si dhunë në...

`Liria ka emër` organizon `Marsh për drejtësi` për ish-krerët e UÇK-së

Të dielën, më 2 prill, në Prishtinë, platforma “Liria ka emër”, organizon Marsh qytetar dhe solidarizues në mbështetje të luftës së drejt të UÇK-së...

Lajmet e Fundit