9.8 C
Prizren
E diel, 26 Mars, 2023

Avdyli për opozitën: Imazhi i tyre po bie çdo ditë e më shumë

Deputeti i Guxo në kuadër të Grupit Parlametar të VV-së, Haxhi Avdyli, është shprehur i shqetësuar me imazhin e partive opozitare.

Reagimi i Haxhiut vjen pasi opozita sipas tij, po bllokon ligjet duke i dërguar në Kushtetuese dhe bllokimin e marrëveshjeve ndërkombëtare në Kuvendin e Kosovës.

Dhe imazhi i opozitës që po bie çdo ditë e më shumë.” – ka shkruar ai në profilin e tij në Facebook.

Shkrimi i plotë i tij:

E pakuptimtë dhe e pajustifikueshme! Opozitarizëm kundër Qeverisë apo dëmtim i interesave vitale të qytetarëve ?!!!

Reforma në drejtësi po bllokohet me dërgimin e ligjeve në Gjykatë kushtetuese.

Marrëveshjet ndërkombëtare multimilionëshe ku kërkohen 2/3 e votave po bllokohen me votë e mungesa.

Humbësi kryesor: Qytetari i Kosovës.

Dhe imazhi i opozitës që po bie çdo ditë e më shumë.

Më Shumë

17 vjeçarit në Suharekë i sekuestrohet një pushkë

Një 17-vjeçari në fshatin Sllapuzhan të Suharekës i është gjetur një pushkë, ka bërë të ditur Policia e Kosovës të martën. Sipas njoftimit, Policia kishte...

Arrestohet një person në Prizren për dhunim

Një rast dhunimi ka ndodhur gjatë të dielës në Prizren. Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar se ka arrestuar personin e dyshuar...

Lajmet e Fundit