28.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Një veturë përfundon në humnerë në rrugën Prizren-Prevallë

Istog-aksidentNjë person ka humbur jetën aksidentalisht në rrugën Prizren-Prevallë. Aksidenti tragjik ka ndodhur rreth orës 16:20 minuta, përballë restorantit “Sharri”.

Zëdhënësi i PK-së në Prizren, Hazir Berisha tha se ende nuk dihen shkaqet e aksidentit.”Por, që ekziston dyshimi i bazuar se i njëjti nuk e ka përshtatur shpejtësinë e lëvizjes së automjetit ‘Audi’ me kushtet e rrugës e që për pasojë vetura ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në një humnerë rreth 100 metra, ku edhe është kapluar nga flaka duke u shkrumbuar në tërësi”. Sipas tij, në bazë të dokumenteve të gjetur dyshohet se viktima mund të jetë nga Suhareka.

“Në vendin e ngjarjes për hetime kanë qenë të pranishëm drejtori rajonal dhe komandanti i Stacionit Policor të Prizrenit, Kryeprokurori dhe mjekoligjorët. Trupi i pa jetë nuk ka mundur të tërhiqet nga vendi i ngjarjes”/PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Vrasja dhe djegia e vëllait në Rahovec, ekspertja thotë se nuk gjetën gjurmë të ADN-së së viktimës

 Eskpertja e ADN-së, Hidajete Muharremi tha se nuk kanë gjetur profil të ADN-së së viktimës nga mostrat e dheut që janë marrë nga vendi...

Dy të vdekur e 1.562 raste me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se të mërkurën janë regjistruar dy raste të vdekjes nga COVID-19 në Kosovë. E nga testimi i 4.210 mostrave, 1.562...

Lajmet e Fundit