28.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Mazreku e lë PDK-në për LDK-në

Qamil Demir MazrekuAnëtari i PDK-së dhe ish pjestarë i UÇK-së, Qamil Demir Mazreku, sot ka aderuar në Degën e LDK-së në Malishevë.

“Qamil Mazreku deklaroi se i bashkohet LDK-së sepse është shumë i zgënjyer me udhëheqjen e PDK-së në Malishevë. Ai shprehu kënaqësinë e tij që tash e tutje do të jetë pjesë e LDK-së në mënyrë që të kotribuojë për të mirën e Malishevës”, thuhet në kumtesën e LDK-së në Malishevë./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Tradita shekullore e synetisë kolektive në Prizren: Më parë ua priste Zylfikari pa anestezion, tash kirurgu

Dënesa e shokut të tij nga dhoma sipër i përshkonte në mendje vetëm një pyetje “a do të më dhemb edhe mua pas pak,...

Lëndohet një burrë në vendin e punës në Rahovec

Është lënduar një burrë si pasojë e rrëzimit në vendin e punës. Rasti ka ndodhur dje rreth orës 11:40 në fshatin Bellacerk të Rahovecit. Policia e...

Lajmet e Fundit