20.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Nuk pajtohet me gjobën, kërcënon pjesëtarët e Policisë në Suharekë

policia 7Një person ka kërcuar pjesëtarët e Policisë së Kosovës në Suharekë. Kërcënimi është bërë gjatë kohës sa Policia ia shqiptonte një tiket të dënimit për kundërvjatje.

“Një person është arrestuar pasi që i njëjti pas shqiptimit të një tikete për kundërvajtje ka fyer dhe kërcënuar policët, duke mos zbatuar urdhrat e tyre. I dyshuari është dërguar në procedurë të shpejtë në gjykatë”, njofton Policia e Kosovës./PrizrenPress.com/

Pronari i Golden Eagle kërkon të themelohet fondi për Policinë e Kosovës: Do të ndaj 30 mijë euro

Pronari i kompanisë Golden Eagle, Shaqir Palushi ka kërkuar që të themelohet urgjent Fondacioni për Policinë e Kosovës. Palushi ka njoftuar përmes Facebookut se për...

Vidhet një veturë në Nashec të Prizrenit

Një veturë është vjedhur  në fshatin Nashec të Prizrenit. Policia po e heton rastin. Nashec, Prizren. 25.09.2023 - 02:45. Viktima mashkull kosovar ka raportuar se nga...

Lajmet e Fundit